Moja lista blogów

  • Co kraj to obyczaj - *23 kwietnia przeprowadziłam lekcję w liceum w Wyrzysku na temat Maroka. * *Pomysł na lekcję był spontaniczny.* *Lekcja miała przekazać informacje o Marok...
    7 lat temu

czwartek, 11 sierpnia 2011

Tendencje: słońce, morze i lifting

Marcela pochodzi z Hiszpanii, te wakacje spędza w Maroko, nie z powodu plaż, tylko dla klinik chirurgii estetycznej. Coraz większa liczba osób z zagranicy jak ona przyjeżdża do Maroka z powodu niskich cen operacji plastycznych, jakości obsługi i stabilizacji kraju.

Marcela ma 31 lat i 3 dzieci, chciałaby sobie zrobić lifting brzucha. Chce się poddać tej operacji, żeby się utrzymać w swojej branży. Tutaj operacja kosztuje 2500 euro, trzy razy mniej niż w Hiszpanii. Jest ostrożna, woli sprawdzić na miejscu klinikę, czy wszystko jej odpowiada, a nie kupować pakietu przez Internet. Jest zadowolona z kliniki, którą sprawdziła w Maroko.

Maroko znane ze swoich pięknych miejsc, swojej kuchni, czy plaż stało się od kilku lat tak samo jak Tunezja krajem rozwijającej się turystyki medyczno-chirurgicznej. Najwięcej klinik chirurgii plastycznej jest w Casablance i Rabacie. Na około 1000 czy 1200 operacji rocznie w Maroko od 10 do 15 % wykonywane jest na osobach z zagranicy.

W statystykach operacji co ciekawe na jednego mężczyznę przypadają trzy kobiety według "Société marocaine de chirurgie plastique, reconstructrice et esthétique" (SMCPRE).
Jakim operacjom poddają się najczęściej mężczyźni, są to: operacje nosa, przeszczep włosów, liposukcje, ale i coraz bardziej popularne powiększanie penisa przez użyciu najnowszych technik (wstrzykiwanie tłuszczu ). Tak więc nie tylko kobiety poddają się kultowi boskiego ciała.

źródło z franc. : http://fr-ca.actualites.yahoo.com/soleil-mer-et-lifting-au-maroc-174130129.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy