Moja lista blogów

  • Co kraj to obyczaj - *23 kwietnia przeprowadziłam lekcję w liceum w Wyrzysku na temat Maroka. * *Pomysł na lekcję był spontaniczny.* *Lekcja miała przekazać informacje o Marok...
    7 lat temu

niedziela, 5 czerwca 2011

Piłka nożna: Maroko wygrywa z Algierią

Wczoraj tj 4 czerwca br odbył się w Marrakeszu mecz między reprezentacją Maroka a Algierią w ramach eliminacji do mistrzostw Pucharu Narodów Afryki, które odbędą się w 2012 roku.  Królestwo Maroka pokonało Algierię aż 4:0. Po tak druzgocącej porażce trener Algierii poddał się do dymisji. We wcześniejszym starciu to Algieria była górą, bo wygrała z Marokiem 1:0. Z historii meczów na finałach Pucharu Afryki Algieria występowąła 14 razy, Maroko natomiast 13. Czy więc Maroko wyrówna tą statystykę?

Często to sport jest wyznacznikiem nastrojów społecznych i wywołuje wielkie emocje.

 

Maroko i Algieria mają ze sobą skomplikowane stosunki polityczne:  w latach  60 tych XX wieku miał miejsce konflikt graniczny miedzy obydwoma państwami. Algieria oskarżana jest ponadto o wspieranie ruchu niepodległościowego w Saharze Zachodniej.

 

Granica lądowa między Algierią i Marokiem jest zamknięta, lecz w obecnym czasie pojawiła się wola obu stron do złagodzenia polityki granicznej. Algierii zależy na tym, by polepszyć obustronne relacje i rozwinąć sektor turystyczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy